Wednesday, August 25, 2010

Augustis ilmumas: Lewis Carrollist mõtete lugemiseni

Augusti alguses ilmus "Suur Dilberti koomiksiraamat", kus on kokku kogutud aasta jagu ehk umbes 360 Dilberti koomiksistrippi.
Kevadel lõppenud Tänapäeva romaanivõistluse töödest ilmus esimesena Esta Aksli "Lendas väike lepatriinu", mis oli pealkirja "Kaks õde" all üks äramärgitud töödest. Raamat räägib õdede elusaatusest 1940-50ndatel aastatel.
Noorteromaani sarjas ilmus Marianne Harju "Talvehullus", mis on lugu 16-aastastest tüdrukust Maribelist. Esimene suur armastus, kool, perekond - kuidas selle kõigega toime tulla?
Jüri Talveti koostatud "Oh elul ikka tera on" sisaldab Juhan Liivi loomingu vähemtuntud ning kohati lausa seniavastamata osa: luuletusi, mõtteteri, ütlusi. Liivi loomingu üldpildile pakub see raamat kindlasti mõndagi uut ja üllatavat.
Lewis Carrolli teavad kõik raamatu "Alice Imedemaal" tõttu, kuid tema muudest raamatutest on kuulsaim ilmselt "Hunting of the Snark", mis nüüd ilmumas eesti keeles "Snargijahi" nime all. Mitmekihiline mõistulugu müstilise snargi otsimisest kuulub kindlalt maailmaklassikasse ning esmakordse eestikeelse terviktõlke on teinud Mati Soomre. Raamat on illustreeritud omaaegsete originaalpiltide ning tunnustatud Uus-Meremaa illustraatori David Ellioti joonistustega.
Uuematest fantasyraamatutest on ilmunud Maggie Stiefvateri "Värin" (i.k. Shiver), mis räägib tüdruku ja libahuntide kummalisest suhtest.
Augusti lõpus ilmub William Youngi "Hurtsik", mis on tänavu meil ilmuvatest raamatutest maailmas ilmselt üks enimmüünuid (üle 10 miljoni eksemplari), kuid mida on väga raske kuskile kategooriasse liigitada. Ühest küljest on tegu põnevusromaaniga, teisalt eneseabi- või motivatsioonilise kirjandusega, kolmandad liigitavad selle lausa usulise kirjanduse alla. Puhkuse ajal röövitakse Mackenzie Allen Philipsi tütar ning leitud asitõendid viitavad sellele, et ilmselt ta mõrvati Oregonis ühes lagunenud majas. Neli aastat hiljem saabub endiselt leinavale isale kiri, milles kutsutakse teda nädalavahetuseks samasse hurtsikusse. Väidetavalt on kirja saatnud jumal.
Kuigi mõistus tõrgub seda uskumast, otsustab Mack siiski kohale minna. Ees ootab nädalavahetus, mis muudab igaveseks Macki elu.
Augusti viimastel päevadel ilmub ka Henrik Fexeuse "Mõtete lugemine". Henrik Fexeus annab siin väljendile „mõtete lugemine“ uue ja praktilise sisu. Sellest on sul abi su igapäevases elus: tööintervjuul, esimesel kohtamisel, kui lähed ülemusele mingit ettepanekut tegema – igal pool, kus sul on vaja oma mõtetega läbi lüüa ja mõju avaldada. Rüht, hääletoon, kõnetempo, pilgud ja žestid jutustavad alati midagi inimese tundmustest. Fexeus on Rootsis umbes sarnane nähtus nagu Eestis Peep Vain - nõutud ja tempokas esineja.

No comments:

Post a Comment